"Przepis na te rogaliki znalazłam na WŻ . I już od dawna na dobre zagościły w moim domu. Do środka można dodawać różne nadzienia. Często formuję z ciasta zamiast rogalików - pierożki, i wtedy piekę z nadzieniem wytrawnym. Dziś w wersji na słodko, z marmoladą różaną. Ale powiem szczerze, że absolutnym hitem są dla mnie rogaliki nadziane Nutellą. Ciasto robi się, zwłaszcza przy użyciu malaksera, błyskawicznie. Jest wręcz aksamitne, świetnie się rozwałkowuje i nie trzeba go schładzać w lodówce. Gorąco polecam!"
Składniki:
- 2 i 1/2 szklanki mąki (ok. 45 dkg)
- kostka margaryny (250 g)
- 1 serek homogenizowany (waniliowy np. Danio lub naturalny) - 150 g
- cukier waniliowy (można pominąć)
- łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 serek homogenizowany (waniliowy np. Danio lub naturalny) - 150 g
- cukier waniliowy (można pominąć)
- łyżeczka proszku do pieczenia
Do smarowania:
Roztrzepane jajko
Nadzienie:
Co dusza zapragnie: twarda marmolada (np. różana), masa makowa, tarte jabłka (odciśnięte z nadmiaru soku) lekko posłodzone i wymieszane z żurawiną i płatkami migdałów, no i wreszcie mój faworyt: NUTELLA!
Sposób przyrządzania:
Wszystkie składniki wrzucić do malaksera i zmiksować. Otrzymane ciasto od razu nadaje się do rozwałkowania. Ciasto podzielić na 3 części i każdą rozwałkować na kształt koła na grubość ok. 3-4 mm (nie wałkować zbyt cienko!). Radełkiem, lub ostrym nożem wyciąć 8 trójkącików (jak pizzę). Wybrane nadzienie nałożyć łyżeczką przy podstawie trójkącika i zwijać ku wierzchołkowi. Po zwinięciu boki lekko zagiąć ku środkowi. Posmarować roztrzepanym jajkiem i piec w temperaturze 180ºC do uzyskania złoto-brązowego koloru (w moim piekarniku ok. 15 minut).
Przepis dodaję do akcji:
a ostatnio wszelkie rogalikowe wariacje są w mojej kuchni mile widziane, zatem pozwolę sobie zanotować Twoją propozycję :)
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że upieczesz i będą Ci smakować!
Usuńpiszę się na takie rogaliki :)
OdpowiedzUsuńUwielbiam takie kruche pyszności!
OdpowiedzUsuńWŁAŚNIE UPIEKŁAM...WYSZŁY PRZEPYSZNE,KRUCHUTKIE,SŁODZIUTKIE,NA PEWNO BEDĘ PIEKŁA CZĘSTO...DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁY PRZEPIS--POZDRAWIAM SERDECZNIE :))
OdpowiedzUsuńZapisałam, na pewno zrobię! Zwłaszcza, że mam pudełeczko marmolady w lodówce, ktore czeka na swoją porę ;)
OdpowiedzUsuńZrób też koniecznie chociaż kilka z nutellą. Polecam!
UsuńSerdecznie prosze o podanie wagi skladnikow : mieszkam za granica, margaryna u nas w polkilogramowych opakowaniach, serki homogenizowane w przeróżnych wydaniach... Boje się popsuć tak smakowicie wygladajacy wypiek.
OdpowiedzUsuńBardzo proszę, wg życzenia dopisałam do przepisu :-). Życzę smacznego i pozdrawiam!
UsuńPiekne dzieki, moge zaczac produkcje. Syn konczy dzis 8 lat i chce przygotowac na jutro cala gore rogalikow dla klasy. Wg Pani sugestii, tez stawiam na Nutelle.
OdpowiedzUsuńNiech zyje "garoterapia" ;-)))
Będę trzymać kciuki za sukces!
Usuńzrobiłam i zastanawiam się czym poprzedniczki zachwycają się?
OdpowiedzUsuńnie wystarczyło zrobić, trzeba było jeszcze spróbować! i rozwiało by wszelkie wątpliwości
UsuńCzy można dodać masło zamiast margaryny?
OdpowiedzUsuńJak najbardziej!
UsuńJak należy ustawić piekarnik? Chodzi mi o to czy ma to być termoobieg, konwekcyjne czy może konwencjonalne? Jutro się za nie zabiorę ;)
OdpowiedzUsuńJa piekłam w piekarniku opcja góra-dół, ale można z termoobiegiem, pamiętając jednak aby zmniejszyć temperaturę do 160 stopni. Powodzenia!
UsuńDziękuję bardzo za odpowiedź ;)
OdpowiedzUsuńRogaliki pyszne, wykonanie proste i nie zajmuje wiele czasu- dla mnie wymarzony przepis na szybki deser! U mnie była wersja z czekoladą i smażonym jabłkiem, bo to miałam w domu, wyszły b.smaczne. Polecam:) Beata
OdpowiedzUsuńNo to cieszę się, że posmakowało:)
UsuńDrożdżowe też są pyszne, ale te moje robi się nieporównanie szybciej i łatwiej. A do tego są pyszne:) Na słodko i na wytrawnie. Polecam z całego serca i pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńA czy zamiast serka homogenizowanego można dać bieluch naturalny z wanilią? nie znoszę kupnych waniliowych serków :(, a przepis mi się strasznie podoba.
OdpowiedzUsuńNie znam tego bielucha :), ale myślę, że można zrobić taką podmianę, bo kiedyś robiłam podobne ciasto z twarogiem i było OK.
Usuńczy można rogaliki zrobić na mące ziemniaczanej?
OdpowiedzUsuńNie.
Usuń